15 C

Francuska drugi finalista Svjetskog prvenstva, Maroko za treće mjesto s Hrvatskom

U srijedu navečer je odigran i drugi polufinalni meč na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Snage su odmjerili Francuska i Maroko, a Francuzi su zasluženo slavili 2:0 i u nedjelju će u velikom finalu odmjeriti snage sa Argentinom od 16 sati.

Tek što je počeo meč došao je i prvi pogodak. Gužva je bila pred golom Marokanaca, Hernandez se najbolje snašao nakon što je izblokiran pokušaj Mbappea i Francuzi su mogli da slave. Pogodak pogledajte ovdje.

Marokanci prvi put prijete u 16. minuti, Ziyech se nije najbolje snašao, da bi u narednom napadu imali Marokanci mnogo sreće.

Giroud je pogodio stativu, nakon što je ukrao loptu Saissu. U 27. minuti sporna situacija pred golom Francuske.

Theo Hernandez je udario Boufala, a nije se aktivirao ni VAR. Pet minuta prije kraja Giroud ponovo u šansi, ovaj put je loše šutirao. Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti i šansu za El Yamiqa, ali Lloris je potvrdio golmansku klasu.

U nastavku otvoren meč, a nezaustavljiv je bio Mbappe koji je po lijevoj strani pravio dar-mar. Ipak, Marokanci su bili odgovorni u odbrani, a priliku za poravnanje imali su u 53. minuti kada Konate uklizava i spašava čist pogodak.

Nakon toga prijeti i Hakimi, Marokanci su bili veoma hrabri, ali ovaj put Griezmann uspijeva izbaciti loptu.

Francuska je najbliža drugom pogotku bila u 72. minuti kada šutira glavom Thuram, no nije bio precizan.

Krenuli su Marokanci na sve ili ništa, pa Hamdalla u 76. minuti nakon sjajnog driblinga dolazi u još bolju situaciju za pogodak, no potez više ga je koštao da Francuzi uspiju izbiti loptu u korner.

Sve je riješeno u 80. minuti kada je pogodio rezervista Kolo Mouani tek što je ušao u igru. Bio je to njegov debitantski pogodak i sigurno će ga dugo pamtiti. Veliki dio posla je odradio Mbappe, koji je i započeo akciju.

Do kraja bez puno uzbuđenja, tek jedna velika šansa Marokanaca i Francuzi slave prolaz u finale. Tamo ih u nedjelju očekuje Argentina predvođena Lionelom Messijem od 16 sati, dok Marokanci od 16 sati u subotu igraju meč za treće mjesto protiv selekcije Hrvatske.