7.5 C

Futsal Zmajevi prvi u grupi sa 9 bodova (VIDEO)

U petak navečer u Gradskoj areni “Husein Smailović” u Zenici odigran je susret trećeg kola grupe F preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu.

Bosanskohercegovački Zmajevi odnijeli su pobjedu nad ekipom Turske rezultatom 7:2. Ovom pobjedom, reprezentacija BiH ostvarila je plasman u glavnu kvalifikacionu rundu kao prva u grupi.

Turci su bili teški protivnici, a do prvog gola naše reprezentacije čekalo se čak 20 minuta. Ipak, mreže se nisu tresle do samog finala prvog poluvremena kada je Kahvedžić zabio i drugi gol i svoj tim odveo na pauzu sa dva gola više od protivničke ekipe.

U drugom poluvremenu obe ekipe bile su željnije golova. U prvim minutama nakon povratka u igru, turska mreža tresla se čak tri puta. Turci su uspjeli smanjiti vodstvo naše reprezentacije na 5:1 u 31. a u 37. minuti igre na 7:2 što je bio i krajnji rezultat susreta.

Mjesto u glavnoj rundi naša zemlja osigurala je sa 9 bodova. Iza BiH se nalazi Švicarska koja je osvojila 6 bodova, a na trećem mjestu u grupi je Turska sa 3, dok je Škotska turnir završila bez bodova.