13.2 C

Galatasaray savladao Vršajevićev Akhisarspor i osvojio Kup Turske

Ekipa Galatasaraya je osvojila Kup Turske tako što je u finalu nakon preokreta savladala Akhisarspor rezultatom 3:1.

Akhisarspor, prošlogodišnji osvojač Kupa Turske, u kojem nastupa i Avdija Vršajević, poveo je u 56. minuti preko Elvisa Manua.

Ekipa Akhisarspora je u 78. minuti ostala s igračem manje, nakon što je Miguel Lopes dobio crveni karton.

Galatasaray je u 80. minuti uspio izjednačiti na 1:1, golom Sinana Gumusa iz jedanaesterca.

Osam minuta kasnije turski velikan je poveo pogotkom Sofianea Feghoulija, a preko Mbayea Diagnea u četvrtoj minuti sudijske nadoknade povećao je na 3:1, što je bio i konačan rezultat meča.

Vršajević je igrao do 60. minute kada ga je zamijenio Aykut Ceviker.