3.9 C

Golovima Bajića i Višće Bašakšehir savladao Antalyaspor

Medipol Bašakšehir je u 33. kolu turske Super lige golovima reprezentativaca BiH sa 2:0 u gostima savladao Antalyaspor, javlja Anadolu Agency (AA).

Bašakšehir je poveo u 30. minuti golom bh. reprezentativca Riada Bajića koji je pogodio na asistenciju Eljera Eliaa, što je bio u rezultat prvog dijela igre.

Gosti su udvostručili prednost u 76. minuti golom još jednog bh. reprezentativca u dresu Bašakšehira, Edina Višće, koji je bio precizan nakon asistencije Emrea Belozoglua.

Bašakšehir je do kraja meča uspio sačuvati stečenu prednost i upisati veoma važna tri boda u utrci za titulu prvaka Turske.

Poslije 33. nekompletiranog kola, Galatasaray je prvi sa 69 bodova (utakmica manje), koliko ima i Bašakšehir, a potom slijede Fenerbahče sa 66 (utakmica manje) i Bešiktaš 65 (utakmica manje).

U okviru 33. kola Galatasaray gostuje kod Yeni Malatyaspora, Fenerbahče igra u gostima protiv Kardemir Karabuka, a Bešiktaš protiv Osmanlispora.