11.7 C

Gruzija trijumfovala protiv BiH na Bilinom polju, Džeko brani mlade igrače

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavila je nizati katastrofalne rezultate pod vodstvom Ivayla Peteva, a večeras je na Bilinom polju poražena od Gruzije. U ovom prijateljskoj susretu Gruzijci su slavili sa minimalnih 0:1.

Bezidejno je izgledala igra Zmajeva većim dijelom utakmice, a nju su obilježili i gromoglasni zvižduci s tribina Bilinog polja upućeni bh. fudbalerima.

Ofanzivno su momci Ivayla Peteva ušli u meč i napravili pritisak, ali do brzog gola nisu uspjeli doći. U 6. minuti je Kakabadze u posljednji tren reagovao ispred Edina Džeke, koji je hvatao volej nakon centaršuta s desne strane, da bi nakon kornera bio izblokiran Amer Gojak.

Uslijedio je novi ubačaj iz ugla, a nakon njega je stativu pogodio Anel Ahmedhodžić.

Potom su se Gruzijci oslobodili pritiska i u nekoliko napada su i zaprijetili golu na kojem stoji Ibrahim Šehić. Nakon jednog ubačaja Kvaratshkelije s lijeve strane niko od njegovih saigrača nije stigao da skrene loptu u gol.

Imala je Gruzija i jedan opasan kontranapad, ali Adnan Kovačević ga je prekinuo prekršajem, a u 24. minuti je veliku priliku propustio Ermedin Demirović. Poslije velike greške stopera gostiju našao se oči u oči s golmanom Lorijom, ali nonšalantno ga je pokušao lobovati i promašio je.

U 43. minuti se zatresla mreža Gruzije, ali gol je poništen jer je Džeko pri centaršutu Hadžiahmetovića bio u ofsajdu.

Na startu drugog dijela, u 48. minuti, Zmajevi dolaze do gola preko Džeke, ali on je neopravdano poništan. Hadžiahmetović je proigrao Džeku, on pogodio, a pomoćni sudija je signalizirao ofsajd. Nakon ponovljenog snimka jasno je da nedozvoljene pozicije nije bilo.

Već u narednom napadu Gruzijci su odigrali dobru akciju, a golom ju je krunisao Zivzivadze, koji matira Šehića za 0:1.

Nije imao bh. sastav odgovora na vodstvo Gruzijaca, a primljeni gol ih je vidno i šokirao, pošto su nakon njega izgledali totalno bezidejno. U 71. minuti je Gruzija mogla duplirati prednost, ali lopta je nakon topovskog udarca Kvaratshkelije odsjela na prečki gola Šehića!

Tri minute poslije u velikoj šansi se našao Stevanović, ali u situaciji jedan na jedan zaustavio ga je golman gostiju Loria. Pokušao je poravnanje BiH u 80. minuti donijeti i rezervista Amar Rahmanović, ali i od njega je uspješniji bio Loria.

Do kraja je ostalo 0:1 i BiH je upisala poraz od Gruzije…

Edin Džeko, kapiten reprezentacije BiH kazao je nakon utakmice da je Gruzija iskoristila priliku.

– Bili smo previše statični, premalo prilika. Prvo poluvrijeme smo bili bolji, nažalost nismo dali gol. Nakon što je Gruzija dala gol više nije bilo prilike – kazao je Džeko.

On je kazao da je u reprezentaciju došlo puno mladih igrača i da ih ne treba odmah kritikovati.

– Mladim igračima treba dati šansu ne treba ih odmah kritikovati nakon utakmice ili dvije. Svaki poraz donosi negativnu atmosferu ali sam siguran da možemo nešto i naučiti – kazao je Džeko dodavši da su htjeli pobjedu ali da će probati ostvariti pobjedu u utakmici s Luksemburgom.