16.3 C

Heynckes velikim jubilejom odveo Bayern na +6 (VIDEO)

U 12. kolu Bundeslige, Bayern je na Allianz Areni ugostio devetoplasirani Augsburg kojeg je pobijedio s 3:0 golovima Vidala u 31. minuti te Lewandowskog u 38. i 49. minuti.

Jupp Heynckes iznenadio je postavljanjem braniča Juana Bernata na njemu neuobičajenu poziciju ofenzivnog veznog iza Jamesa Rodrigueza, dok je pored njega zaigrao Arturo Vidal koji je bio strijelac prvog pogotka Bayerna.

Čileanski veznjak iskoristio je gužvu u šesnaestercu i silovitim udarcem s nekoliko metara pospremio loptu u Augsburgov gol. Osam minuta kasnije Robert Lewandowski, koji je na početku utakmicu promašio jednu od boljih prilika susreta, potvrdio je vodstvo Bayerna prizemnim udarcem u suprotan kut.

U nastavku je Bayern dodatno dodao gasa, poljski napadač postigao je svoj drugi gol na utakmici u početnim trenucima drugog poluvremena, a već u idućem napadu isto je mogao učiniti i Vidal, no njegov snažan udarac glavom prohujao povrh grede.

Eintracht Nike Kovača u posljednjim je minutama na gostovanju kod Hoffenheima ispustio vodstvo i dva vrijedna boda. Eintracht je u utakmicu ušao s nizom od šest utakmica bez poraza, a u vodstvo ih je doveo Kevin-Prince Boateng topovskim udarcem s preko 20 metara.

Nakon tog gola, momčad hrvatskog trenera prepustila je terensku premoć Hoffenheimu koji je nizao prilike pred gostujućim golom, a upornost Nagelsmannove momčadi isplatila se u drugoj minuti sudačke nadoknade kada na asistenciju Gnabryja pogađa Uth za konačnih 1:1.

Andrej Kramarić ušao je u igru u 63. minuti kada je u redovima domaćina zamijenio Sandra Wagnera, dok je na suprotnoj strani svih 90 minuta odigrao Ante Rebić. Zbog ozljede, za Hoffenheim nije zaigrao bh. reprezentativac Ermin Bičakčić.

Bayer Leverkusen i RB Leipzig na BayAreni podijelili su bodove rezultatom 2:2.

Gosti su poveli u 13. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Timo Werner. No, momčadi su u svlačionice otišle u egalu nakon što je minutu prije kraja prvog dijela poravnanje donio Bailey. Zanimljivo, bila su to ujedno i jedina dva udarca u okvir gol u prvom dijelu.

Ubrzo nakon početka drugog poluvremena, kola su krenula nizbrdo za Bayer kada je u 52. minuti 20-godišnji veznjak Henrichs rukom spriječio loptu na gol-crti zbog čega je zasluženo dobio crveni karton, a gosti jedanaesterac. Da stvar bude gora, mladi veznjak u igru je ušao svega nekoliko minuta ranije, a Leipzigov Forsberg bio je nepogrešiv s 11 metara čime je vratio svoju momčad u vodstvo.

Usprkos igraču manje, Bayer je još jednom uspio vratiti stvari na početak zahvaljujući Kevinu Vollandu koji je u 74. minuti efektno pogodio iz voleja kraj nemoćnog Gulacsija.

Tin Jedvaj zbog ozljede je ostao van kadra.

Wolfsburg je na svom stadionu praktično sve riješio u prvih pola sata igre u kojima su došli do prednosti od dva gola protiv bespomoćnog Freiburga. Domaća momčad dolazi u vodstvo već u 3. minuti kada pogađa Gerhardt, a da se na odmor ode s uvjerljivijih 2:0 pobrinuo se turski veznjak Yunus Malli.

Freiburgu je smanjenje zaostatka donio Kapustka u 68. minuti, no samo dvije minute kasnije još jednom pogađa Malli za konačnih 3:1.

Mainz je pred svojim navijačima pobijedio Köln zahvaljujući pogotku Brosinskog koji je bio precizan s bijele točke. Minimalnu prednost domaćin je uspio zadržati do kraja utakmice uspkros igranju bez isključenog Donatija koji je crveni karton dobio u 71. minuti. Reprezentativac BiH Kenan Kodro za pobjedničku momčad zaigrao je od 87. minute.