6.9 C

Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva u Rusiji

Nogometna reprezentacija Hrvatske je prošla u finale Svjetskog prvenstva u Rusiji u kojem će igrati protiv Francuske, javlja Anadolu Agency (AA).

Hrvatska i Engleska su u regularnom toku polufinalnog meča, koji se igrao na “Luzhniki Areni” u Moskvi, igrali neriješeno 1:1. Engleska je povela golom Trippiera već u 5. minuti, ali je Hrvatska ipak uspjela izjednačiti u 68. pogotkom Perišića.

Reprezentacija Hrvatske je golom Mandžukića, na asistenciju Perišića, u 109. minuti povela s 2:1.

Nogometaši Hrvatske su do kraja drugog produžetka uspjeli sačuvati prednost i tako se plasirati u finale Mundijala u Rusiji.

Hrvatska će u finalu igrati protiv Francuske, dok će se za treće mjesto boriti Belgija i Engleska.

Finalni meč Svjetskog prvenstva u Rusiji igra se u nedjelju od 17 sati, a meč za 3. mjesto u subotu, 14. jula.