14 C

Ibišević strijelac u remiju Herthe i Schalkea

Hertha i Schalke podijelili su bodove u susretu 19. kola Bundeslige, odigranom u Berlinu.

Utakmica je ponudila dva potpuno različita poluvremena. U prvom su pljuštali golovi, nakon odmora mreže su mirovale.

Poveli su gosti preko Konoplyanke u 17. minuti, a zatim izjednačio Marko Grujić u 39.

Mark Uth u 44. ponovo dovodi Schalke u prednost, ali kada su svi očekivali da s tim rezultatom ekipe odu na odmor, na scenu je nastupio nenadmašni Vedad Ibišević i poentirao za 2:2!

Ispostavilo se da je pogodak bivšeg reprezentativca BiH bio i posljednji na susretu, čime je zaključen konačan rezultat. Ibišević je igrao do 72. minute, kada ga je zamijenio drugi veteran, Salomon Kalou.