9.1 C

Inter u gostima deklasirao Sampdoriju, Icardi postigao četiri gola

U prvom meču 29. kola italijanske Serie A Inter je u gostima deklasirao tim Sampdorije rezultatom 5:0, a posebno se u gostujućem timu istakao Mauro Icardi koji je postigao četiri gola, javlja Anadolu Ageny (AA).

U prvih pola sata igre na stadionu “Luigi Ferraris“ viđena je izjednačena borba na terenu, a gostujući tim Inter poveo je golom hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića u 26. minuti.

U 30. minuti meča na scenu stupa argentinski golgeter Icardi koji je realizirao kazneni udarac s 11 metara, a zatim samo minutu kasnije još jednom zatresao mrežu gola Sampdorije.

Icardi je minut prije kraja prvog poluvremena postigao i svoj treći, a za Inter četvrti gol.

Za konačnih 5:0 i potpuni debakl Sampdorije Icardi je ponovo bio strijelac u 51. minuti meča.

Uz ovacije i domaćih navijača Icardi je iz igre izašao u 66. minuti na zasluženi odmor, a na terenu ga je zamijenio Eder.

Argentinac Icardi ove sezone je postigao ukupno 22 gola u Seriji A i nalazi se na drugom mjestu najboljih strijelaca sa dva gola manje od Ciro Immobilea iz Lazia.

Inter se pobjedom s 55 bodova domogao četvrtog mjesta na tabeli Sirie A.