5 C

Juniori BiH u tri minuta primili dva gola i ostali bez Evropskog prvenstva

U posljednjem kolu elitne runde kvalifikacija našoj U19 selekciji bio je dovoljan i bod za plasman na završni turnir u čemu se na kraju nije uspjelo.

Izabranici Ivice Barbarića su igrali protiv Francuske, a konačan rezultat glasio je 1:2 za domaćina kvalifikacionog turnira.

Juniori BiH su poveli golom Čuića koji je pogodio poslije ubačaja iz kornera za veliko slavlje naših momaka.

Pozitivan rezultat bh. reprezentacija je držala do deset minuta prije kraja kada su Francuzi uspjeli realizovati preokret.

Prvo je Cisse u 83. minuti izjednačio rezultat, da bi Nzouango poslije jedne gužve u 85. minuti zakucao loptu u mrežu.

Na kraju se može reći da naši juniori nisu imali sreće, odigrali su odličan turnir, pokazali su da se na njih u budućnosti može ozbiljno računati, ali isto tako je do izražaja došao luzerski mentalitet koji nažalost počinje da krasi sve naše fudbalske selekcije. Ne samo fudbalske…

U drugom meču naše grupe Češka je pobijedila Švedsku sa 3:1, pa će na Evropsko prvenstvo ići Francuska zbog najviše postignutih golova.

U19 BiH – U19 Francuska 1:2 (Čuić 54′, Cisse 83′, Nzouango 85′)

Bosna i Hercegovina : Šahinović, Cvjetinović, Muharemović, Kapetanović, Jušić, Sučić, Buljubašić, Smajić, Šakota, Bristrić, Kahvić.

Francuska : Lo-Tutala, Toure, Nzounago, Pereira, Varela, Diouf, Adeline, Bondo, Tchaouna, Michut, Cho.