8 C

Juventus i Milan u finalu, Pjanić strijelac iz penala

Fudbaleri Juventusa i Milana večeras su se plasirali u finale Kupa Italije. Juventus je minimalno savladao Atalantu, dok je Milan boljim izvođenjem penala izbacio rimski Lacio (Lazio).

Juventus je poslije 1:0 iz prve utakmice u Bergamu, i u revanšu slavio istim rezultatom, a strijelac je bio bh. reprezentativac Miralem Pjanić iz penala u 75. minuti.

Protivnik Juventusu u finalu Kupa Italije bit će Milan koji je eliminisao ekipu Lacija (Lazio) rezultatom 5:4, nakon izvođenja jedanaesteraca.

Za Milan su bili precizni Bonaventura, Borini, Bonucci, Calhanoglu i Romagnoli, a za Lazio Immobile, Parolo, Anderson i Lulić.

Finale Kupa Italije na rasporedu je 9. maja.