5.1 C

Juventus ”pregazio” Sassuolo, Pjanić postigao gol

Italijanski prvoligaš Juventus na domaćem terenu pobijedio je danas Sassuolo, rezultatom 7:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Popularno zvana ”Stara dama” povela je pogotkom Alexa Sandra poveo već u devetoj minuti utakmice.

Dva gola Sami Khedira postigao je u 24. i 27. minutu, da bi bh. reprezentativac Miralem Pjanić zatresao protivničku mrežu u 38.

Za igru je bio raspoložen i Gonzalo Higuain koji je u drugom poluvremenu postigao tri pogotka.

Juventus je sa sedmom pobjedom u nizu i sa ukupno 59 bodova na vrhu tabele Serije ”A”, Slijedi ga Napoli sa dva boda manje.

Sassuolu je ovo bila peta utakmica bez pobjede i sa 22 boda nalazi se na 15. mjestu na tabeli.