5 C

Kadetski reprezentativci BiH bolji od Slovenije

Kadetska reprezentacija BiH pobijedila je danas u prijateljskom meču u Trening centru NS/FS BiH u Zenici Sloveniju sa 2:1.

Prvi pokušaj imao je bh. tim u 13 minuti igre. Andrija Drljo je centrirao sa desne strane. Međutim, nakon udarca glavom Madžida Šošića lopta završila u rukama golmana Slovenije.

Pokušao je i Drljo u 30 minuti iskosa sa desne strane protivničkog šesnaesterca. Leban je ponovo bio na visini zadatka.

Silvio Ilinković u 30 minuti snažno šutira sa preko 20 metara, ali je slovenski golman još jednom siguran.

BiH do prednosti dolazi u 37 minuti igre. Andrija Drljo odlično šutira sa lijeve strane kaznenog prostora Slovenije i pogađa suprotni ugao Lebanovog gola za 1:0.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Madžid Šošić se najbolje snalazi u protivničkom šesnaestercu i sa desetak metara loptu šalje u mrežu za 2:0.

U drugom periodu igre selekcija BiH je imala terensku inicijativu, ali bez pravih prilika.

Gosti su uglavnom prijetili iz prekida, a jedan je urodio plodom u 87 minuti.

Žiga Slaviček je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a najviši u skoku je bio Žan Vipotnik.

BiH i Slovenija će u TC NS/FS BiH u Zenici odigrati još jedan meč 21. februara u 11:00 sati.