5.8 C

Karate klub “Perfekt” ostvario odlične rezultate na 11. Karate open kupu Usora (FOTO)

Karate klub Perfekt

Takmičari karate kluba “Perfekt” iz Zenice je u nedjelju, 04.07.2021.godine, učestvovao na 11. Karate open kupu Usora u Usori pod nazivom “Karate sport prijateljstva”, koji je okupio preko 400 učesnika iz 30 klubova sa prostora cijele BIH. Navedeni turnir je je zvanični WKF turnir uvršten u kalendar karate saveza FBiH.

– Od srca iskrene čestitke organizatoru Karate klubu “Usora” iz Usore na odličnoj organizaciji, te toploj dobrodošlici i cijelom gostoprimstvu, kako za djecu i takmičare, tako i za roditelje i trenere – poručili su iz kluba “Perfekt”.

Karate klub “Perfekt” je učestvovao sa 12 takmičara u 34 kategorije i osvojili su 27 medalja i to 9 zlatnih, 6 srebrenih i 12 bronzanih.

– Karate klub “Perfekt” je još uvijek mlad klub i trudimo se da budemo svaki dan i nakon svakog treninga sve bolji i jači, te težimo “perfektu”, naša djeca su većinom nastupala u kategorijama sa svojim pojasevima/neslužbenim kategorijama i tu je naš Karate klub “Perfekt” Zenica osvojio visoko prvo mjesto u ukupnom plasmanu – dodali su iz kluba “Perfekt”.

12. Cimiratić Hena

Bitno je napomenuti da je takmičar Halilović Ajdin na ukupnom plasmanu u neslužbenim kategorijama osvojio visoko prvo mjesto sa osvojene dvije zlatne medalje i jednom bronzanom medaljom od 77 takmičara koji su osvojili medalje. Zatim na istoj ljestvici takmičar Alispahić Daris je osvojio treće mjesto sa osvojeno 1 zlato i 2 bronzane medalje.

Sigurno najbolji i najatraktivniji nastup je imala takmičarka Tatarević Rania koja je osvojila dvije zlatne medalje i jednu srebrenu.

Izuzetno dobar nastup je imala i takmičarka Lamija Kalabic koja je osvojila 1 zlatnu, 1 srebrenu, i 1 bronzanu medalju te na taj način izborila u službenim kategorijama visoko 11. mjesto u ukupnom plasmanu od 173 takmičara koji su osvojili medalje.

Ekipu kluba su predvodili treneri kluba Ivana Dzankovic i glavni trener Nermin Gagi Bosnjak.

– Izuzetno smo ponosni na našu djecu i mnogima je ovo bilo prvo takmičenje i prvi javni nastup, pa ovom prilikom čestitamo svim osvajačima medalje, kao i iskrene čestitke ponosnim roditeljima i hvala Vam svima što vjerujete u nas i podržavate naš trud i rad – izjavili su iz kluba “Perfekt”.

Klub nastavlja sa redovnim treninzima i ljetnom karate školom na otvorenom svaki radni dan od 18:00h na Kamberovića polju, te ovom prilikom pozivaju sve stare članove, kao i sve one koji žele da se pridruže klubu i postanu dio “Perfekt” karate porodice.

Pored redovnih treninga u planu je klubsko polaganje za prva i viša karate zvanja 25.07.2021.godine.

U augustu su planirani klubski izleti na izletišta oko Grada Zenice.