12.7 C

Karate klub “Perfekt” Zenica osvojio tri medalje na turniru u Sloveniji (FOTO)

KK Perfekt Zenica Na Turniru U Sloveniji

Karate klub “Perfekt” Zenica učestvovao je na Međunarodnom karate turniru “Konjice Horse Cup 2024” u Slovenskim Konjicama u Sloveniji.

Organizator turnira bio je Karate klub “Seki” iz Slovenije.

Turnir je okupio 60 klubova iz čak 7 Država (Slovenija, Italija, Poljska, Hrvatska, Bugarska, Crna Gora i Bosna i Hercegovina), a učešće je uzelo 400 takmičara. Ukupan broj prijava bio je 530.

KK “Perfekt” Zenica je nastupao sa 3 takmičarke u katama i borbama, a osvojili su ukupno 3 medalje i dva peta mjesta.

Treće mjesto i bronzanu medalju osvojila je Ejna Bešo, koja je prošle godine bila reprezentativac BIH na Balkanskom prvenstvu. Ejna je, također, zauzela i peto mjesto u kategoriji kate.

Dva treća mjesta i dvije bronzane medalje je osvojila Merjem Bošnjak u kategorijama borbe. Merjem je, također, prošle godine bila reprezentativac BIH na Balkanskom prvenstvu u borbama.

Takmičarka Amina Musinović je zauzela visoko peto mjesto u kategoriji kate.

“Izuzetno smo zadovoljni nastupom i borbenošću naše djece, kao i ostvarenim rezultatima”, poručili su iz Uprave kluba “Perfekt” Zenica, te dodali:

“Zahvaljujemo se našim roditeljima koji su bili podrška našim takmičarkama Sedad Mušinović, Irma i Amel Bešo, Ferhana Bošnjak, Amila i Benjamin Pivić.”