18.4 C

KK Perfekt iz Zenice u Banja Luci osvojio 11 medalja

U subotu 29.10.2023. godine održan je Međunarodni karate turniru “8. CATRA OPEN 2023” u Banja Luci. Organizator je bio karate klub “CASTRA” Banja Luka na čelu sa trenerima Draganom i Željko Branković.

Turnir je okupio 48 klubova sa 580 takmičara u 780 kategorija iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

KK Perfekt iz Zenice je nastupao sa 8 takmičara i takmičarki u 17 kategorija, te su ukupno osvojili 11 medalja i to 6 zlatnih , 2 srebrene i 3 bronzane medalje :

– Amna Kadragić kate 11 godina

Najbolji takmičari ovog kluba na navedenom turniru su bili Kaan Hasanbašić sa osvojene dvije zlatne medalje u katama i Merjem Bošnjak sa osvojene dvije zlatne medalje u borbama.

Lamija Kalabić nažalost nije osvojila medalju u katama, iako je izuzetno dobro radila i prošla dva kruga i borila se za medalju, te uspješno zauzela 4. mjesto.

Ekipu je predvodila trenerica Ivana Džanković i trener Nermin Bošnjak, koji su uradili detaljnu analizu nastupa i plan za treninge i dali zadaću djeci.

“Klub nastavlja sa redovnim svakodnevnim treninzima u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu, te pozivamo sve stare članove da nastave sa treninzima i pozivamo sve zainteresirane da postanu dio PERFEKT PORODICE”, poručuju iz kluba.