17.6 C

KK “Perfekt” Zenica 21 medalja sa dva Međunarodna karate turnira (FOTO)

KK Perfekt
    KK Perfekt

Proteklog vikenda Karate klub “Perfekt” Zenica nastupio je na 23. Internacionalnom festivalu karatea “NOVI GRAD 2024” u Sarajevu. Turnir je okupio 3 države 43 kluba sa 413 prijava i 359 učesnika.

Karate klub “Perfekt” Zenica je učestvovao sa 9 takmičara u kategorijama kate i borbe, te su ukupno osvojili 15 medalja.

Prva mjesta i zlatne medalje je osvojio:

• Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g)
    • Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Žuti pojas (10 g)

Druga mjesta i srebrene medalje su osvojili:

• Buljugić Iman KATE – Dječaci – Žuti pojas (8 g)
    • Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g)
    • Isaković Amina BORBE – Djevojčice 10 g. +40kg
    • Bošnjak Merjem BORBE – Djevojčice 11 g. +44kg

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili:

• Adilović Adila BORBE – Djevojčice 8/9 g. -36kg
    • Mehanović Ahmed KATE – Dječaci 9 g.
    • Bajrambašić Sanari KATE – Djevojčice 8 g.
    • Bešo Ejna KATE – Djevojčice 9 g.
    • Isaković Amina KATE – Djevojčice 10 g.
    • Bošnjak Merjem KATE – Djevojčice 11 g.
    • Bajrambašić Sanari KATE – Djevojčice 9 g.
    • Bešo Ejna KATE – Djevojčice 10 g.
    • Rašić Tea BORBE – Djevojčice 13 g. +54kg

“Naš Jusić Jusuf je sa dvije osvojene zlatne medalje zauzeo visoko drugo mjesto u ukupnom plasmanu najboljih takmičara turnira”, kažu iz zeničkog kluba.

U nedjelju su učestvovali na Međunarodnom karate turniru 3. “SLAVIJA OPEN 2024” u Istočnom Sarajevu. Turnir je okupio 4 države 60 klubova 573 prijava i 486 učesnika.

Karate klub “Perfekt” Zenica je učestvovao sa 4 takmičarke u kategorijama kate i borbe, te su ukupno osvojili 6 medalja.

Prva mjesta i zlatne medalje su osvojile :

Druga mjesta i srebrene medalje su osvojile :

• Pinjić Dalia KATE – Djevojčice 11 g.

Treće mjesto i bronzanu medalju je osvojila:

“Izuzetno sam zadovoljan i ponosan na moju djecu, njihovo znanje, kvalitet izvođenja karate tehnika. te posebno borbenost i hrabrost u kategorijama borbe. Zahvaljujem se roditeljima na punoj podršci koju pružaju djeci, treneru i klubu”, kaže glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

Krajem mjeseca maja takmičarke Amina Isaković i Merjem Bošnjak putuju u sastavu Karate reprezentacije BiH na Balkansko karate prvenstvo u Istanbul-Turska.

“Karate reprezentacija broji 223 učesnika, od kojih je četvero iz našeg Grada Zenice. Iskreno se nadamo da će Grad Zenica i Gradonačelnik izdvojiti svoje vrijeme i pozvati sve reprezentativce i trenere, te im pružiti podršku u skladu sa mogućnostima da ponosno i dostojanstveno predstave sebe, svoj klub i naš Grad Zenicu. U toku su pripreme za klupsko polaganje koje organizujemo 13. juna u klubu. Od mjeseca juna počinje ‘Ljetna karate škola’ na otvorenom koju ćemo realizovati na sportskim terenima Osnovne škole ‘Edhem Mulabdić’ u Zenici. U mjesecu julu putujem u Crnu Goru na ljetni karate seminar”, ističe na kraju Bošnjak.

Pozivaju sve zainteresovane da postanu dio Perfekt porodice svaki radni dan od 19:00 sati.