Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Konaković o Dodiku: To je šizofrenija, čovjek nije “uzemljen”

Konaković o Dodiku: To je šizofrenija, čovjek nije “uzemljen”

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković obratio se medijima nakon sastanka sa ministricom za evropske i međunarodne poslove Austrije Beate Meinl-Reisinger.

On je na pitanja novinara komentarisao sankcije Dodiku, koje su već stupile na snagu u Austriji.

“Ovo je početna faza sankcije, sigurno će ih biti još. Mi smo ohrabreni, očekujemo da budu još drastičnije i iz više zemalja”, rekao je Konaković i rekao da Dodik samo ljudima koji ovise o njemu može pričati priče o tome kako će otići Christian Schmidt.

Dodao je da se radi o šizofreniji.

“Ukinuće Dodik bonske ovlasti. Čovjek je potpuno izgubio kompas, pogledajte šta on priča. Čovjek nije uzemljen, on se nada da će doći do predsjednika Trumpa i da će mu ovaj reći ‘haj ti Mile’.”

On je rekao da Dodik nije neko koga se treba plašiti, u kontekstu njegovi najave da treba zabraniti sastanak nove koalicije u Banja Luci, 10. aprila.

Konaković je rekao da su sankcije Dodiku i ostalima jako dobar početak.

“Ako nastavi ovako sankcije će biti još snažnije. Hapšenje Dodika je sigurnosno pitanje jer on drži policiju i prijeti da će ubijati ljude, ako ga krenemo uhapsiti i to pokazuje da je on kriminalac. Ima sve manje podrške, ali moramo paziti jer bi on bio sretan konfliktom”, rekao je.

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković obratio se medijima nakon sastanka sa ministricom za evropske i međunarodne poslove Austrije Beate Meinl-Reisinger.

On je na pitanja novinara komentarisao sankcije Dodiku, koje su već stupile na snagu u Austriji.

“Ovo je početna faza sankcije, sigurno će ih biti još. Mi smo ohrabreni, očekujemo da budu još drastičnije i iz više zemalja”, rekao je Konaković i rekao da Dodik samo ljudima koji ovise o njemu može pričati priče o tome kako će otići Christian Schmidt.

Dodao je da se radi o šizofreniji.

“Ukinuće Dodik bonske ovlasti. Čovjek je potpuno izgubio kompas, pogledajte šta on priča. Čovjek nije uzemljen, on se nada da će doći do predsjednika Trumpa i da će mu ovaj reći ‘haj ti Mile’.”

On je rekao da Dodik nije neko koga se treba plašiti, u kontekstu njegovi najave da treba zabraniti sastanak nove koalicije u Banja Luci, 10. aprila.

Konaković je rekao da su sankcije Dodiku i ostalima jako dobar početak.

“Ako nastavi ovako sankcije će biti još snažnije. Hapšenje Dodika je sigurnosno pitanje jer on drži policiju i prijeti da će ubijati ljude, ako ga krenemo uhapsiti i to pokazuje da je on kriminalac. Ima sve manje podrške, ali moramo paziti jer bi on bio sretan konfliktom”, rekao je.

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
Zenica
clear sky
19.8 ° C
19.8 °
19.8 °
72%
1.1m/s
0%
sub
33 °
ned
35 °
pon
36 °
uto
36 °
sri
23 °