12.7 C

Košarkaši BiH na krilima Muse razbili Kipar na startu kvalifikacija za Eurobasket

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine uspješno je započela kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo pobjedom u gostima kod Kipra rezultatom 99:66.

Mimo svih očekivanja, Kiprani su neočekivano dobro ušli u ovaj meč sa nekoliko trojki i serijom od 11:0, no naši se nisu predali.

Mirnom i strpljivom igrom već do kraja prve četvrtine prešli smo u minimnalno vodstvo od 28:27.

U nastavku meča u dvorani u Nikoziji na parketu je postojala samo jedna selekcija i to naša. Bh. košarkaši su svake minute polako, ali sigurno povećavali vodstvo koje je do poluvremena naraslo na +13.

Džanan Musa bio je nerješiva enigma sa 16 postignutih poena u prvom dijelu susreta.

U drugom ista slika na parketu. Kiprane je polako izdao šut za tri poena, dok je naš proradio, a zvijezdi Reala su se polako pridružili i ostali saigrači.

Musa je meč završio sa sjajnih 26 poena, dok su ga dobro pratili Ajdin Penava sa 15, Kenan Kamenjaš sa 13 i Amar Alibegović sa 10 koševa

Time smo na najbolji mogući način krenuli u ove kvalifikacije, a već za tri dana čeka nas mnogo teži ispit.

U Mejdan u ponedjeljak stiže moćna Francuska protiv koje ćemo na krilima vatrene tuzlanske publike tražiti novu pobjedu po uzoru na onu iz 2022. godine.