8.3 C

Košarkaši BiH poraženi od Estonije, Musa i Nurkić najefikasniji pojedinci bh. tima

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na međunarodnom prijateljskom turniru od domaćina Estonije rezultatom 89:102.

Izabranici selektora Adisa Bećiragića ovaj turnir igraju u okviru priprema za predstojeće utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, ali i Eurobasket koji se igra početkom septembra.

Naš tim je bolje otvorio meč i nakon prve četvrtine imali su vodstvo od šest poena razlike. Ipak, domaćini se bude u drugoj dionici te vraćaju do poluvremena utakmicu u egal (47:46).

U trećoj dionici uslijedio je veliki pad našeg tima, pogotovo u ofanzivnom dijelu jer su postigli svega 12 poena. S druge strane, Estonci su postigli čak 33 te su stekli prednost od 20 poena razlike uoči posljednje dionice.

Ipak, naš tim se pribrao i do kraja utakmice uspio je donekle ublažiti težak poraz od kvalitetom dosta lošijeg protivnika.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Džanan Musa s 21 poenom i šest skokova, dok je Jusuf Nurkić postigao 18 poena uz devet skokova, ali za samo 18 minuta igre.

Podsjetimo, BiH će 24. augusta u Crnoj Gori igrati utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a tri dana kasnije ugostit ćemo Francusku.

Eurobasket počinjemo 1. septembra utakmicom protiv Mađarske.