20.8 C
Zenica
Četvrtak, 9 Jula, 2020
Košarkaši BiH u grupi sa Grčkom, Latvijom i Bugarskom

Ukupno podjela

Košarkaši BiH u grupi sa Grčkom, Latvijom i Bugarskom

Košarkaši BiH u grupi sa Grčkom, Latvijom i Bugarskom

Košarkaši BiH u grupi sa Grčkom, Latvijom i Bugarskom

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine saznala je danas imena protivnika u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo 2021. godine, koje će biti održano u Češkoj, Gruziji, Njemačkoj i Italiji.

Voljom žrijeba održanog u Minhenu reprezentacija BiH uvrštena je u grupu H sa selekcijama Grčke, Latvije i Bugarske.

Tridesetdvije ekipe raspoređene su u osam grupa po četiri reprezentacije, od kojih će 24 igrati završnicu prvenstva. 

Raspored svih grupa:

A: Španija, Poljska, Izrael, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Slovačka/Kipar/Rumunija

B: Rusija, Italija, Sjeverna Makedonija, Estonija, 

C: Litvanija, Češka Republika, Belgija, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Albanija/Bjelorusija/Danska

D: Hrvatska, Turska, Holandija, Švedska, 

E: Srbija, Finska, Gruzija, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Švicarska/Portugal/Island

F: Slovenija, Ukrajina, Mađarska, Austrija, 

G: Francuska, Njemačka, Crna Gora, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Luksemburg/ Kosovo/Gibraltar

H: Grčka, Latvija, Bosna i Hercegovina, Bugarska

Kvalifikacije se igraju od u februaru i novembru 2020. te februaru 2021. godine. 

Po tri ekipe iz svake grupe plasirat će se na Euro, izuzimajući grupe u kojima su domaćini prvenstva koji imaju zagarantovan plasman a uz njih će na EP još po dvije ekipe.

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine saznala je danas imena protivnika u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo 2021. godine, koje će biti održano u Češkoj, Gruziji, Njemačkoj i Italiji.

Voljom žrijeba održanog u Minhenu reprezentacija BiH uvrštena je u grupu H sa selekcijama Grčke, Latvije i Bugarske.

Tridesetdvije ekipe raspoređene su u osam grupa po četiri reprezentacije, od kojih će 24 igrati završnicu prvenstva. 

Raspored svih grupa:

A: Španija, Poljska, Izrael, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Slovačka/Kipar/Rumunija

B: Rusija, Italija, Sjeverna Makedonija, Estonija, 

C: Litvanija, Češka Republika, Belgija, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Albanija/Bjelorusija/Danska

D: Hrvatska, Turska, Holandija, Švedska, 

E: Srbija, Finska, Gruzija, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Švicarska/Portugal/Island

F: Slovenija, Ukrajina, Mađarska, Austrija, 

G: Francuska, Njemačka, Crna Gora, pobjednik pretkvalifikacijske grupe Luksemburg/ Kosovo/Gibraltar

H: Grčka, Latvija, Bosna i Hercegovina, Bugarska

Kvalifikacije se igraju od u februaru i novembru 2020. te februaru 2021. godine. 

Po tri ekipe iz svake grupe plasirat će se na Euro, izuzimajući grupe u kojima su domaćini prvenstva koji imaju zagarantovan plasman a uz njih će na EP još po dvije ekipe.

Košarkaši BiH u grupi sa Grčkom, Latvijom i Bugarskom
Zenica
clear sky
20.8 ° C
21.7 °
20 °
60 %
1kmh
0 %
čet
29 °
pet
32 °
sub
31 °
ned
20 °
pon
21 °
Košarkaši BiH u grupi sa Grčkom, Latvijom i Bugarskom

Posljednje objavljeno