7.5 C

Košarkaši Čelika poraženi od Travnika rezultatom 116:118

Košarkaši Čelika i Travnika sinoć su u zeničkoj Areni odigrali meč za pamćenje, nakon dva produžetka na kraju je slavila ekipa Travnika rezultatom 116:118.

Čelik je u ovaj meč ušao kao blagi favorit protiv ekipe Travnika, koja je od ove sezone sastavljena od juniora sarajevskih Sparsa, koje s klupe predvodi Slobodan Kecman, koji je s KŽK Čelik, godinama osvajao prvenstvo i Kup BiH.

Već u prvoj četvrtini vidjelo se da su mladi momci iz Sarajeva željni igre i nadigravanja, pred oko 400 gledalaca u zeničkoj Areni. Iako su gosti vodili cijelu četvrtinu, pred sami kraj prvog dijela Zeničani su zahvaljujući dobroj obrani Varupe i Bambura uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist, te prvu dionicu riješe 23:22. U drugoj četvrtini izjednačena igra, igralo se koš za koš, a domaćini su bili nešto uspješniji, te se na odmor otišlo pri vodstvu Čelika rezultatom 46:40.

U trećoj četvrtini sjajna igra gostiju, odlični su bili u odbrani, a u napadu preko Karića, Kamenjaša i Huseinspahića su bili veoma raspoloženi. Nakon trećeg perioda rezultat je bio 59:62 za Travnik. U posljednjoj četvrtini prava drama na terenu, kada su svi mislili da je Travnik pred pobjedom, a imali su vodstvo od pet poena razlike, loptu u ruke uzima Armin Avdibegović, najstariji igrač na terenu, koji s pet poena donosi izjednačenje svojoj ekipi. Zeničani su mogli do pobjede, ali su Dragolj, pa Podojak promašili četiri slobodna bacanja. U posljednjem napadu, Deni Radak promašio je šut za pobjedu, te je četvrti period okončan rezultatom 93:93, te su uslijedili produžeci.

U prvom produžetku ponovo je Travnik imao prednost, do pred sami kraj prvog produžetka, kada Dragolj pogađa za izjednačenje 105:105. Na pet sekundi do kraja, Kamenjaš je imao priliku da donese pobjedu gostima, ali je izblokiran od Bambura, tako da je prvi produžetak okončan rezultatom 105:105.

U drugom produžetku Zeničani su vodili tijekom većeg dijela, ali na kraju Kenan Kamenjaš s dva poena na 20 sekundi do kraja vodi Travnik do velike pobjede u Zenici. Na kraju utakmica je završena rezultatom 116:18 (23:22, 23:18, 18:24, 29:29, 23:25) za Travnik.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi, Harun Huseinspahić postigao je 29, Kenan Kamenjaš 27, dok je Deni Radak dodao 24 poena. U redovima Čelika maestralan je bio Armin Avdibegović s 43 poena, Adi Bambur je dodao 18, a Kerim Dragolj 15 poena.