15 C

Košarkaši Čelika u Tešnju savladali ekipu Gradine

Košarkaši Čelika večeras su u okviru 8. kola A1 lige gostovali u Tešnju kod domaće Gradine. Domaćini su imali imperativ pobjede, dok je mlada ekipa iz Zenice željela nastaviti s dobrim partijama u ovoj sezoni.

Zeničani su u sezonu ušli s najmlađom ekipom u posljednjih 20-tak godina, što se ispostavilo kao dobar potez. U sedam odigranih kola izabranici Armela Mujakovića ostvarili su četiri pobjede i tri poraza.

Večeras su u dvorani u Tešnju crno-crveni iz Zenice pokazali da svojom mladošću, agresivnom odbranom i veoma brzom košarkom mogu parirati svakoj ekipi. Iako su nastupili bez ponajboljeg igrača Ibrahima Durme, to nije spriječilo ostale igrače da pokažu svoj kvalitet.

Prvu četvrtinu gosti iz Zenice su riješili u svoju korist rezultatom 16:23, dok je u drugom period Gradina zaigrala malo bolje, ali su gosti iz Zenice ipak na poluvrijeme otišli s plus devet poena razlike 43:52. U trećem periodu gosti su održavali prednost prije svega fantastičnog Armina Bilića, koji je večeras bio nerješiva enigma za domaće košarkaše. Na kraju trećeg perioda bilo je 61:72 za Čelik.

U posljednjih 10.minuta utakmice Gradina je pokušala da preokrene rezultat, na početku posljednjeg perioda napravili su seriju od 7:0, ali nisu imali snage da preokrenu rezultat. Zeničani su do kraja utakmice potpuno slomili otpor domaćina i upisali petu pobjedu u ovoj sezoni.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je fantastični kapiten Armin Bilić s 37 poena, Ahmet Begić dodao je 14, dok su Faris Preljević i Ermin Mešinović upisali po 11 poena.

U redovima Gradine bolji od ostalih bili su Zukanović s 29 poena i šest skokova, te Jabandžić i Nedinić s po 15 poena.