14.2 C

Kramarić doveo Hoffenheim na korak do Lige prvaka

Na otvaranju 32. kola njemačke Bundeslige Hoffenheim je zabilježio veoma važnu pobjedu rezultatom 3:1 protiv Hannovera.

Hrvatski reprezentativac je postigao sva tri gola za važnu pobjedu Hoffenheima koji se vratio u zonu koja vodi u Ligu prvaka naredne sezone, sa jednim bodom više od Leverkusena koji je na petom mjestu, sa utakmicom manje.

Kramarić je domaći tim doveo u vodstvo već u 16. minuti, ali su gosti poravnali samo osam minuta kasnije preko Kenana Karamana. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a onda u nastavku još dva gola.

Hrvatski fudbaler je vratio vodstvo svom timu u 50. minuti, a onda je i postavio konačan rezultat četiri minute prije kraja meča.

Treba naglasiti da je posljednjih 20 minuta na terenu proveo i bosanskohercegovački reprezentativac Ermin Bičakčić.