12.8 C

Kvalifikacije za SP u košarci: BiH savladala Belgiju 72:70

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 3. kolu grupe “E” kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u dvorani “Mirza Delibašić” u Sarajevu savladali Belgiju rezultatom 72:70, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvoj četvrtini, u kojoj se igrala izjednačena igra, bilo je 17:17.

Košarkaši selekcije BiH su u nastavku zaigrali mnogo bolje pa su na odmoru imali prednost od 34:28.

Belgijanci su u drugo poluvrijeme ušli dosta agresivnije pa su treću četvrtinu dobili sa 23:11.

Bosna i Hercegovina je u posljednjoj četvrtini, nakon mnogo neizvjesnosti, ipak uspjela slaviti rezultatom 72:70.

Poslije tri odigrana kola u grupi “E“, BiH je trenutno prva s 5 bodova. Francuska je druga sa četiri boda (utakmica manje), Rusija treća sa tri boda (utakmica manje), i Belgija posljednja bez ijedne pobjede.