7.5 C

KŽK Čelik u neizvjesnoj i dramatičnoj utakmici slavile protiv Leotara 03

Košarkašice Leotara 03 sinoć su u okviru debija 11.kola prvenstva BiH dočekali ekipu zeničkog Čelika. U veoma napetoj i neizvjesnoj utakmici na kraju pobjedu su slavile Zeničanke rezultatom 66:68.

Zeničanke su u ovaj duel ušle s omjerom od osam pobjeda i dva poraza, dok je domaća ekipa bila na omjeru od sedam pobjeda i dva poraza. Prva četvrtina nagovijestila je neizvjestan i uzbudljiv meč, a nakon prvih 10. minuta na semaforu je bilo 17:17. Ništa manje interesantno nije bilo u drugoj četvrtini, nijedna ekipa nije uspijevala da napravi određenu razliku, tako da se na poluvrijeme otišlo pri minimalnom vodstvu Leotara rezultatom 37:35.

U trećoj četvrtini ista slika na terenu, dosta dobra igra u odbrani, ali u napadu dosta grešaka s obje strane. Veoma malo efektivne košarke viđeno je u trećem periodu, koji je završen rezultatom 48:46 za domaću ekipu. Domaće košarkašice sjajno otvaraju posljednji period, te prave seriju 6:0, za 53:46 na semaforu, da bi nakon toga Zeničanke zaigrali sjajno u odbrani, te veoma dobru u napadu što su iskoristili serijom od 0:8 prelaze u vodstvo 53:54. Do kraja utakmice igralo se faktički na jednu loptu, a meč je riješila Ajla Selimović koja pogađa za dva poena i rezultat 66:68. Do kraja su domaće košarkašice imale priliku da postignu koš za pobjedu ili produžetke, ali nisu uspjele, te ja završilo pobjedom gošći rezultatom 66:68 (17:17, 20:18, 11:11, 18:22).

U redovima pobjedničke ekipe najefikasnija je bila Anida Ćorović s 24 poena, četiri skoka i tri asistencija, veoma dobra bila je i Sedina Halimić s 14 poena i 14 skokova, Nedžla Kovačević dodala je 13 poena uz sedam skokova, dok je heroj večerašnje pobjede Ajla Selimović ubacila 12 poena uz 11 skokova.

U redovima ekipe Leotar 03, Anđela Krivokapić ubacila je 19 poena uz sedam skokova, dok je Ana Milanović dodala 12 poena.

Zeničanke su sinoć upisale devetu pobjedu, a osmu uzastopnu, te su uz dva poraza sada na trećem mjestu na tabeli. Ekipa Leotar 03 ostala je na omjeru od sedam pobjeda i tri poraza uz utakmicu manje.