9.2 C

Lajpcig i Atalanta pobijedili u sinoćnjim utakmicama Lige prvaka

Fudbaleri Lajpciga i Atalante ostvarili su pobjede u prvim utakmicama osmine finala Lige evropskih šampiona.

Lajpcig je sinoć u Londonu savladao Totenhem 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Timo Verner u 58. minutu iz jedanaesterca.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je Atalanta, koja je u Milanu slavila protiv Valensije 4:1. Ekipu iz Bergama do pobjede vodili su Hans Hateber u 16. i 63, Josip Iličić u 42. i Remo Frojler u 57. minutu.

Jedini pogodak za Valensiju postigao je Denis Čerišev u 66. minutu.

Atletiko je u utorak u Madridu pobijedio zvaničnog prvaka Evrope, ekipu Liverpula 1:0, dok je Borusija u Dortmundu slavila protiv Pari Sen Žermena 2:1

Narednog utorka sastaće se Čelzi i Bajern Minhen, odnosno Napoli i Barselona, dok će dan kasnije rivali biti Lion i Juventus, kao i Real Madrid i Mančester siti.

Revanš utakmice na programu su 10, 11, 17. i 18. marta.