9.1 C

Lana Pudar izborila još jedno finale na Mediteranskim igrama

Lana Pudar plasirala se u finale discipline 100 metara delfin na Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Pudar je bila najbrža u drugoj polufinalnoj grupi, a utrku je završila s vremenom 59.81. Drugo je to najbrže vrijeme polufinala. Bolja je bila jedino Italijanka Illaria Bianchi, koja se takmičila u prvoj grupi.

Lana Pudar Nova Pobjeda I Tabela

Finale je na rasporedu večeras od 19:16 sati.

Mlada Mostarka je u disciplini 200 metara delfin osvojila zlatnu medalju, jedino najsjajnije odličje za BiH na Mediteranskim igrama, dok je u disciplini 50 metara delfin bila peta.