Lana Pudar napunila 18 godina, fotografijom raznježila mnoge

Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, danas je napunila 18 godina.

Mostarska sirena je punoljetstvo obilježila fotografijom iz ranog djetinjstva koju je objavila na Instagramu.

Riječ je o fotografiji iz 2008. godine, kojom je raznježila mnoge.

Lana je nastavila s pomjeranjem granica u bh. plivanju. Između ostalog, u 2023. godini osvojila je bronzanu medalju na seniorskom EP-u u Otopeniju u disciplini 200 m delfin, gdje je postavila i evropski juniorski rekord.

Postala je trostruka juniorska prvakinja Evrope i dvostruka svjetska juniorska šampionka, dok u seniorskoj konkurenciji ima još dvije medalje sa Svjetskog kupa.

Pudar je u bogatoj karijeri osvojila 20 medalja sa velikih takmičenja, a ostvarila je i dvije olimpijske norme za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.