8.4 C

Lana Pudar ostala bez finala na 50 metara leptir

Lana Pudar, najbolja bh. plivačica, nije uspjela da se plasira u finale discipline 50 metara leptir na Evropskom prvenstvu u Kazanju.

Nakon što je danas nešto ranije osvojila šesto mjesto u disciplini 100 metara leptir, sada nije uspjela stići do novog finala.

U prvoj polufinalnoj utrci zauzela je posljednje, osmo mjesto, sa vremenom 26.40 (u ukupnom poretku 15. mjesto).

Tabela Lana Pudar Plivanje Leptir

Prethodno je na ovom Evropskom prvenstvu 15-godišnja Mostarka bila peta u finalnoj trci u disciplini 200 metara leptir.

Evropsko prvenstvo se održava u ruskom Kazanju od 2. do 7. novembra. Na istom mjestu se prije EP-a održao Svjetski kup na kojem je Lana Pudar u disciplini 100 metara leptir osvojila bronzanu medalju.