2.6 C

Lana Pudar ostala bez finala na Svjetskom kupu u disciplini 50 metara delfin

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) nije ostvarila plasman u finale Svjetskog kupa u Berlinu u disciplini 50 metara delfin.

Lana je jutros otplivala kvalifikacionu utrku s vremenom 26.62, što je bilo dovoljno tek za osmo mjesto u svojoj grupi.

U generalnom poretku svih 30 plivačica koje su nastupale u kvalifikacijama, Lana je zauzela 19. mjesto.

Najbolja je bila Francuskinja Beryl Gastaldello (27) s vremenom 25.52.

Podsjetimo, mostarska plivačica je jučer osvojila peto mjesto u finalnoj utrci 200 metar delfin na Svjetskom kupu u Berlinu.

Lana je tu dionicu isplivala u vremenu 2:06.25, što je bilo 95 stotinki sporije od vremena pobjednice Italijanke Ilarije Cusinato.

Naša plivačica sutra ujutro ima nastup u kvalifikacijama discipline 100 metara delfin s početkom u 8:47 sati gdje će svakako biti jedan od favorita za ulazak u finale.