8.8 C

Lana Pudar se plasirala u polufinale na 50 metara delfin na Evropskom prvenstvu

Lana Pudar, najbolja bh. plivačica, nastavila je sa sjajnim izdanjima na Evropskom prvenstvu u Kazanju.

Mostarka je jutros osigurla plasman u polufinale u disciplini 50 metara leptir.

Ovu dionicu isplivala je u vremenu 26.27 što je bilo šesto vrijeme njene grupe. Ipak, to je bilo dovoljno za plasman u polufinale koje je na rasporedu danas od 18.18 sati.

Prije toga, Lana Pudar će nastupiti u finalu na 100 metara leptir, koje je na rasporedu od 16.43 sati.

Mlada Mostarka je prije dva dana osvojila peto mjesto na EP-u u disciplini 200 metara leptir, dok je nedavno, na Svjetskom kupu, također u Kazanju, osvojila bronzanu medalju.

Ujedno je to bio najbolji rezultat bh. plivanja u historiji.