12 C
Nedjelja, 5 Aprila, 2020

Laris Cerić osvojila srebro na Grand Prixu u Antaliji

Najbolja bosanskohercegovačka džudistkinja Larisa Cerić jučer je u okviru IJF World toura 2018 na Grand prix turniru u Antaliji osvojila srebrnu medalju.

Kao prvi nosilac turnira bh. olimpijka bila je slobodna u prvom kolu, u drugom kolu je pobijedila predstavnicu Rusije Iuliu Lianichenko, u polufinalu je bila bolja od Ruskinje Anne Gushchine, dok je u finalu poražena od domaće predstavnice Sebile Akbulut.

Novi bodovi će Cerić potvrditi na trećem mjestu Svjetske ranking liste, saopćeno je iz Džudo saveza BiH.