10.8 C

Lazio nanio težak poraz Interu, Džeki 20 minuta igre

Fudbaleri Lazija priredili su senzaciju i u trećem kolu talijanske Serije A u Rimu savladali Inter sa uvjerljivih 3:1.

U duel je Inter ušao kao favorit, međutim to nisu uspjeli da dokažu na terenu. Imali su blagu inicijativu u prvom poluvremenu, ali je Lazio bio konkrentniji.

Do prednosti domaći su stigli u 40. minutu kada je Anderson sjajno postavio glavu na savršen centaršut Milinkovića-Savića. Sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

Inter je vrlo brzo na startu drugog dela stigao do izjednačenja. Dumfries je pronašao Lautara Martineza, koji je bio precizan.

Uslijedio je period igre bez mnogo prilika. Najveću je imao Skriniar za Inter u 65. minutu. Međutim, onda je Lazio ponovo zablistao. Prvo je sjajnim golom pogodio Luis Alberto na dodavanje Pedra, a odličnu partiju Pedro je krunisao golom za 3:1 u 85. minutu.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u igru je ušao u 70. minuti kada je zamijenio Romelua Lukakua.