9 C

Leotar u sjajnom i neizvjesnom meču slavio protiv Čelika (VIDEO)

Košarkaši Čelika večeras su u zeničkoj Areni u okviru 11.kola Premijer lige BiH dočekali tim Leotara iz Trebinja. U veoma zanimljivom i izjednačem meču na kraju je pobjedio tim Leotara rezultatom 75:78.

Zeničani kao i tim iz Trebinja su u ovaj meč ušli s omjerom od pet pobjeda i četiri poraza, te su dijelili treću poziciju na tabeli Premijer lige.

Gosti su sjajno otvorili meč, imali su u četvrtoj minuti vodstvo 4:17, da bi do kraja prve četvrtine domaćini uspjeli odigrati nešto bolje, ali bez obzira na to gosti su vodili nakon prve četvrtine rezultatom 17:25. Gosti dobro otvaraju i drugu četvrtinu, te imaju prednost 20:35 plus 15 u 14.minuti utakmice, a onda domaći trener Josip Pandža traži minutu odmora za svoje igrače. Nakon toga slijedi nevjerovatna serija Čelika. Zeničani su ubacili 20 poena, dok je Leotar postigao samo jedan poen. Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Čelika rezultatom 40:36.

Treću četvrtinu košarkaši Čelika otvaraju koševima Križanovića za 42:36. Nakon toga gosti prave seriju 7:0 te prelaze u vodstvo 42:43. Do kraja četvrtine ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, te je treći period završen rezultatom 56:55 za ekipu Čelika. U posljednjoj četvrtini ista slika na terenu, nijedna od ekipa ne uspijeva da napravi veću koš razliku, nego se ekipe izmjenjuju u vodstvu. U 35. minuti na semaforu je bilo 62:64 za Leotar. Dvije minute prije kraja bilo je 71:71 što je nagovještavalo uzbudljivu završnicu. Mijović pogađa za dva poena plus slobodno bacanje i Leotar odlazi na plus tri 73:76, na 15 sekundi do kraja utakmice. Na kraju gosti su imali više koncentracije i uspjeli su meč privesti kraju u svoju korist. Na kraju u veoma neizvjesnom meču pobjeda Leotara rezultatom 75:78 (17:25, 23:11,16:19, 19:23).

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u redovima Leotara, Đorđije Ninković ubacio je 18, Božo Đurasović 15, dok je Stefan Mijović dodao 14 poena. U redovima Čelika, Haris Delalić je bio prvo ime sa 23 poena i osam skokova, dok je standardno dobar bio i Milivoje Božović sa 11 poena i 17 skokova.

Nakon 11. kola, Leotar je na omjeru od šest pobjeda i četiri poraza, dok je Čelik na omjeru od pet pobjeda i pet poraza.