9 C

Leverkusen i Shakhtar slavili na gostovanjima, Olympiacos remizirao protiv Wolverhamptona

Fudbaleri Bayer Leverkusena pobijedili su na Ibroxu Glasgow Rangers rezultatom 1:3 i napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Evropske lige.

Apotekari su odigrali dobar meč, a do prednosti su stigli u 37. minuti kada je Havertz pogodio iz penala za 0:1. Aranguiz je u 67. minuti povisio na 0:2, a tračak nade Policajcima vratio je Edmundson pogotkom u 75. minuti.

Ipak, Bailey je dvije minute prije kraja postavio konačnih 1:3 i praktično odveo svoj tim dalje.

Shakhtar je bio bolji od Wolfsburga kao gost sa 1:2 i blizu su prolaska dalje. Moraes je doveo Ukrajnice u vodstvo u 17. minuti, a zatim je Kovalenko pet minuta kasnije promašio penal kojim je mogao povisiti prednost.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je penal i za Wolfsburg, ali i Weghorst je bio neprecizan. Ipak, njemački tim je poravnao već u 48. minuti preko Brooksa, ali je Antonio u 73. minuti donio veliku pobjedu Shakhtaru.

Olympiacos i Wolverhampton su remizirali u Pireju 1:1, iako je domaći tim od 29 minute igrao bez isključenog Semeda.

Grčki tim je poveo u 54. minuti preko El Arabija, ali je Neto 13 minuta kasnije Vukovima donio povoljan rezultat pred revanš.