12.5 C

Liga Evrope: Pobjeda Dinama, poraz Zvezde

Nogometaši zagrebačkog Dinama, u susretu četvrtog kola grupe H Lige Evrope, savladali su na svom Maksimiru bečki Rapid sa 3:1 i zauzeli ponovo drugo mjesto na tabeli.

“Modri” su se ovom pobjedom revanširali Austrijancima za poraz u Beču (1:2), te napravili važan korak ka osvajanju jedne od prve dvije pozicije u grupi, navodi agencija Hina.

Rapid je poveo već u osmoj minuti golom Christopha Knasmullnera, no domaći su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića (13) i Komnena Andrića (34). Pobjedu Dinama potvrdio je Josip Šutalo (83).

U ranije odigranom susretu iz ove grupe Genk i West Ham su odigrali 2:2. Na tabeli grupe H vodi West Ham s 10 bodova, Dinamo ima šest, Genk četiri, a Rapid tri boda. U idućem kolu, 25. novembra sastaju se Dinamo – Genk, te Rapid – West Ham.

Poraz u Beogradu

Nogometaši Crvene zvezde poraženi su od danskog Midtjyllanda u Beogradu 0:1 u utakmici grupe F Lige Evrope.

Ključni momenat utakmice dogodio se u 12. minutu kada je domaći igrač Miloš Degenek isključen zbog faula u trenutku kada je bio posljednji igrač odbrane. Danci su brojčanu prednost iskoristili u 56. minutu kada je poslije slobodnog udarca Evandera lopta pogodila Guelora Kangu i završila u mreži Milana Borjana.

Na kraju, prvak Srbije je ostao sa devet igrača jer je u finišu zbog prigovora drugi žuti karton dobio Marko Gobeljić. Bio je to prvi poraz Zvezde u grupnoj fazi ove sezone.

U drugom meču grupe Braga je savladala Ludogorec 4:2. Na tabeli grupe F Braga vodi sa devet bodova, Zvezda ima sedam, Midtjylland pet, a Ludogorec bod.

Za tri sedmice Zvezda dočekuje Ludogorec, a Midtjylland ekipu Brage.