8.8 C

Liga nacija: Kosovo pobijedilo Farska Ostrva sa 2:0

Fudbalska reprezentacija Kosova pobedila ekipu Farskih Ostrva rezultatom 2:0 pred punim stadinom “Fadil Vokrri” u Prištini, u okviru Lige nacija, koju organizuje UEFA, prenosi Anadolu Agency (AA).

Prvi gol za Kosovo u 50. minuti postigao je Arbër Zeneli, dok je drugi pogodak pet minuta kasnije postigao Atdhe Nuhiu. Ekipa Kosova, koju predvodi Švajcarac Bernard Challandes, u petak 7. septembra u prvom nastupu u Ligi nacija igrala je nerešeno, bez golova, protiv Azerbejdžana u Baku, glavnom gradu te zemlje.
    Nakon večerašnje utakmice Kosovo se popelo na prvo mesto u Grupi 3, kvalifikacija za Ligu nacija D, u kojoj pored Kosova, Farskih Ostrva i Azerbejdžana, igra još i Malta.

Kosovska reprezentacija je večeras prvi put igrala na nekom stadionu na Kosovu od kada je Kosovski fudbalski savez primljen u UEFA-u. Stadion “Fadil Vokrri” je nakon renoviranja prosslog meseca dobio od UEFA-e zeleno svetlo za održavanje međunarodnih utakmica.