9 C

Liverpool osvojio titulu prvaka Engleske nakon 30 godina

Pobjeda Chelseaja sinoć nad Manchester Cityjem donijela je 30 godina očekivanu titulu prvaka Engleske Liverpoolu.

Liverpool je tako okončao dugogodišnju agoniju i osvojio 19. titulu u klupskoj historiji. Naslov najboljeg engleskog kluba su osigurali čak sedam kola prije kraja prvenstva i s 23 poena prednosti.

Chelsea je sinoć na svom terenu savladao aktuelne engleske prvake, ekipu Pepa Guardiole rezultatom 2:1.

Golove za “plavce” su postigli Christian Pulišić i Willian, a strijelac jedinog gola za goste bio je Kevin de Bruyne. Fernandinho je napustio teren u 77. minuti nakon crvenog kartona zbog igranja rukom.