15.2 C

Liverpool šesti put u svojoj historiji postao prvak Evrope

Liverpool je šesti put u svojoj historiji postao prvak Evrope nakon što su u večerašnjem engleskom finalu Lige prvaka odigranom na Wandi Metropolitanu pobijedili Tottenham rezultatom 2:0.

Već u prvoj minuti šok za sve. Mane je želio ubaciti loptu i pogodio je igrača Tottenhama, a Skomina je odmah pokazao na penal nakon 23 sekunde. Pitanje je da li je lopta pogodila Sissoka u ruku ili u tijelo, a sudija, iznenađujuće, nije pogledao VAR snimku, već je ostao pri prvoj odluci. Salah je potom sigurno postigao pogodak za veliko vodstvo u finalu na samom startu, iako je Lloris pogodio stranu u koju će pucati.

Tottenham je pokušavao stvoriti neku priliku nakon startnog šoka, a u 18. minuti utakmica je bila prekinuta jer je u teren utrčala jedna atraktivna djevojka koju su zaštitari odveli s terena.

Spursi uz veći posjed lopte

Imali su Spursi veći posjed lopte u svojim nogama, Liverpool je bio opasniji, ali sve je to bilo nedovoljno i gledali smo jedno od najgorih prvih poluvremena u finalima Lige prvaka.

Tottenham je krenuo odlučnije u nastavku, ali je i dalje bio sterilan u napadu i bez prave prilike pa se loše finale nastavilo igrati i u drugom poluvremenu.

Najveću priliku nakon gola na startu susreta propustio je Liverpool u 69. minuti. Mane je odlično povukao, dodao do Milnera, a on s 15 metara šutirao. Lopta je završila malo pored desne stative, Lloris je ostao ukopan, a Tottenham imao puno sreće.

Kasno buđenje

Spursi su se tek probudili u zadnjih desetak minuta. Prvo je zaprijetio Alli nakon što je Trippier odlično ubacio na ivicu peterca.

Minut kasnije nove dvije prilike za Tottenham. Prvo je Alisson odbranio projektil Sonu s 25 metara, a potom je iz šesnaesterca pokušao Moura po zemlji, a golman Liverpoola uhvatio loptu.

Posljednju šansu Spursi propustili su pet minuta prije kraja meča kada je Eriksen šutirao na drugu stativu, ali je Alisson i ovo odbranio.

Kazna je uslijedila dvije minute kasnije kada je Origi udvostručio prednost Liverpoola i slavlje je moglo početi.

Liverpool je postao prvak Evrope šesti put u svojoj bogatoj historiji.