9.1 C

Maestralna Lana Pudar osvojila novo zlato u Oranu i postavila mediteranski rekord

Sjajna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Nakon zlata na 200 metara delfin i petog mjesta na 50 metara delfin, mlada Mostarka (16) je napravila još jedan uspjeh i zauzela je prvu poziciju u utrci na 100 metara delfin.

Pudar je ostvarila nevjerovatno vrijeme 57,55 što je novi mediteranski rekord!

Drugo mjesto pripalo je Anni Ntountouanaki iz Grčke, dok je bronzu osvojila Ilaria Bianchi iz Italije.

Lana je nastupila u vrlo jakoj konkurenciji a rivalke su joj bile Georgia Damasioti (Grčka), Claudia Tarzia (Italija), Ana Cunha (Portugal), Ilaria Bianchi (Italija), Mariana Pacheco de Souza (Portugal), Anna Ntountounaki (Grčka) i Carla Sirera Hurtado (Španija).

Naša mlada predstavnica je, ranije u ponedjeljak, izborila finale tako što je zabilježila drugo vrijeme od svih polufinalistkinja.

Podsjetimo, Lana je na ovim Mediteranskim igrama već osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin, dok je u disciplini 50 metara bila petoplasirana.

Za Lanu Pudar nema odmora. Već sutra putuje na Evropsko juniorsko prvenstvo u Bukurešt i to je početak trećeg od pet velikih takmičenja ovoga ljeta.