14.6 C

Maksim Avramović osvojio bronzanu medalju na EP u Sočiju

Mladi bosanskohercegovčki karatist Maksim Avramović, član KK Slavija iz Istočnog Sarajeva, osvojio je bronzanu medalju u kadetskoj konkurenciji u kategoriji do 70 kg na 45. evropskom prvenstvu u ruskom Sočiju.

Od ostalih bh. predstavnika, koji su nastupili prvog dana takmičenja, Anja Lolić (KK Energija, Banja Luka) osvojila je peto mjesto (do 54 kg), dok su Josipa Adžić (KK Viktorija, Žepče) i Eldar Kršo (KK Olimp, Sarajevo) zauzeli sedma mjesta.

U nedelju nastupaju mlađi seniori (U21).

Delegacija Karate saveza BiH na EP broji 39 članova.