6.9 C

Manchester City savladao Tottenham rezultatom 1:0

Tottenham i Manchester City su utakmicom na Wembleyu spustili zavjesu na 10. kolo Premier lige, a trijumfovali su Građani rezultatom 1:0.

City je lijepo otvorio ovaj susret, te je već nakon šest minuta stigao do vodstva.

Sterling se lijepo izborio za jednu loptu, lijepo prošao po lijevoj strani, uposlio Mahreza, a Alžirac rutinski matira Llorisa za 0:1.

Treba napomenuti da je utakmica odigrana na neprepoznatljivom terenu Wembleya. Naime, teren kultnog stadiona je bukvalno uništen nakon igranja NFL utakmica proteklog vikenda.

Veliku priliku za Tottenham je imao Erik Lamela u 80. minuti, kada je usamljen sa 6-7 metara prebacio gol Edersona.

Do kraja je ostalo 0:1, te je City slavio novu pobjedu.