11.7 C

Manchester United i Liverpool odigrali bez golova

U okviru 27. kola engleske Premier lige Manchester United i Liverpool završili su susret nepopularnim rezultatom 0:0.

Iz prvog poluvremenu kao jedinu priliku izdvojili bismo šansu Jessea Lingarda čiji udarac brani Alisson.

Interesantno je da su se u prvom poluvremenu izvršile već četiri izmjene.

Sve tri izmjene trener Ole Gunnar Solskjaer izvršio je do 43. minute, a jednu je iskoristio i Jurgen Klopp.

Drugo poluvrijeme – isti scenariji kao i u prvom. Bez izglednih prilika, obje ekipe su igrale tvrdo i na kraju je rezultat glasio 0:0.

U drugoj utakmici Arsenal je uspio savladati ekipu Southamptona rezultatom 2:0.

Strijelci golova za Topnike su bili Lacazette u 6. i Mkhitaryan u 17. minuti, a do kraja su uspjeli rutinski privesti utakmicu kraju.