3.7 C

Miralem Pjanić opet strijelac za Juventus u pobjedi u Udinama (VIDEO)

U devetom kolu talijanske Serie A , Juventus je deklasirao Udinese rezultatom 6:2.

Već u osmoj minuti domaćin je poveo. Hrvatski napadač Stipe Perica povukao je sjajnu solo akciju koju je završio matiravši Buffona, te je time doveo Udinese u vodstvo.

Na odgovor Juventusa nije se trebalo dugo čekati. Samo šest minuta kasnije rezultat je izjednačen. Nakon ubačaja iz kuta loptu je u vlastitu mrežu poslao Samir. U 20. minuti došlo je do potpunog preokreta. Lijepo je ubacio Cuardado, a njegov ubačaj glavom je završio Sami Khedira.

Na novo uzbuđenje čekali smo do 26. minute kada rijetko viđenu glupost radi hrvatski napadač Mario Mandžukić. U razmaku od dvije sekunde uspio je zaraditi dva žuta – prvi zbog svađe s igračem Udinesea Adnanom, a drugi zbog prigovora sucu. Ovim potezom Mandžo je ispao iz konkurencije za utakmicu protiv SPAL-a.

S igračem više Udinese preuzima inicijativu te prijeti – udarac Jankta u 45. minuti vrhunski brani Buffon. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnih prijetnji, te se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednosti gostiju.

Drugo poluvrijeme je tek počelo, a stvari su opet vraćene na početak. U 47. minuti Danilo zabija glavom nakon slobodnog udarca s desne strane. No ni ovaj rezultat nije dugo trajao. Samo pet minuta kasnije gosti iz Torina ponovno su došli u prednost. Dybala je nabacio iz slobodnog udarca, a glavom je precizan bio Rugani.

U 56. minuti opet je zaprijetio Juve, Pjanić je pucao iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj je bio blokiran. Tri minunte kasnije, bianconeri su ponovno zabili. Kao i kod trećeg gola, Dybala je nabacio iz slobodnog udarca, a strijelac je ponovno Sami Khedira. Igrala se 65. minuta kada je Juventus ponovno zatresao mrežu. Ipak, taj pogodak je poništen zbog prethodnog zaleđa Higuaina.

Dvojbena situacija zbila se u 78. minuti kada je igrač Udinesea povučen u šesnaestercu, ali je sudac procjenio da nema govora o kaznenom udarcu. U 83. minuti ponovno je opasno pred golom Buffona – lijepo je tukao Maxi Lopez , ali je njegova lopta prošla malo pored stative.

U samoj završnici Khedira je kompletirao hat-trick, a točku na i stavio je Pjanić (igrao cijeli susret) golom s 20 metara.

Juventus je pobjedom stigao do 22. boda, te je na tri boda zaostatka za vodećim Napolijem. Udinese je 16. sa šest bodova.