9.7 C

Mladi ragbijaši Čelika tokom vikenda ostvarili sjajne rezultate na turnirima (FOTO)

Ragbi Klub Čelik Zenica
    Ragbi klub Čelik

Ragbi klub Čelik je proteklog vikenda imao sjajne nastupe na turnirima sa mlađim kategorijama.

Kategorija U16 nastupila je na popularnom tradicionalnom turniru “Krtica” na terenu HARK Mladost gdje su nastupili Rugby Lokomotiva Zagreb, Rugby Akademija Srbije, Ragbi klub Ljubljana, domaćin HARK Mladost i Ragbi klub Čelik.

Turnir su osvojili ragbijaši Ragbi Akademije Srbije, a najbolji igrač je proglašen Ivano Šojić iz Ragbi kluba Zagreb. Na ovom turniru mogao se vidjeti izvanredan ragbi, a mladi ragbijaši Čelika su pokazali trud i zalaganje koji će u budućnosti sigurno doprinijeti za razvoju ragbija u BIH.

Selekcije U8, U10 i U12 nastupile su na 7. Memorijalnom turniru u mini Ragbiju Mihovil Radja na turniru su nastupili ragbi klubovi Brač, Dubrovnik, Makarska Rivijera, Mladost, Sinj, OBL iz Rugby Codroipo (Italija) te Ragbi klub Čelik Zenica i RK Herceg iz Mostara.

U sjajnoj atmosferi ragbijaši Čelika su u subotu i nedjelju odigrali sjajne utakmice i u sjajnoj atmosferi prikazale sjajan ragbi.

Selekcije U8 i U10 su osvojile prvo mjesto u ukupnom plasmanu dok je selekcija Čelika U12 osvojila četvrto mjesto.

U sklopu turnira u nedelju (01.10.2023.) godine mladi ragbijaši su mogli slušati predavanje poznate splitske nutricionistkinje Dragane Olujić pod naslovom “Zdrava prehrana prevencija pretilosti”.

Također, u nedjelju 01.10.2023. godine u organizaciji Ragbi Saveza Srbije organizovao se prvi turnir za kategoriju pjetlića u organizaciji i domaćinstvu Ragbi kluba Smederevo na kojem je nastupila selekcija Čelika do 12 godina koja je osvojila prvo mjesto.