10.8 C

Musa oduševio u pripremnoj utakmici Brooklyn Netsa (VIDEO)

Džanan Musa

Brooklyn Netsi ubjedljivo su slavili protiv brazilskog tima France 137:89 u prvoj pripremnoj utakmici pred novu NBA sezonu, a zapaženu rolu imao je naš Džanan Musa.

Očekivano, američki tim je na kraju dominantno završio meč. Ipak, bilo je intervala kada su Brazilci dobro parirali. To je bila prva četvrtina, koju su Netsi riješili sa svega pet poena razlike (32:27), kao i druga polovina treće četvrtine.

Ali katastrofalna odbrana u drugoj i četvrtoj četvrtini, zbirno 83 primljena poena, kao i loš početak posljednje dvije četvrtine, u kojima po pet minuta nisu postizali poene, koštali su brazilskog tima ubjedljivog poraza od 48 poena razlike.

Kod Brooklyna najefikasniji je bio Taurean Prince sa 22 poena, uz odličnih 80 posto šuta iz igre (6-8 za tri poena).

Po 18 su postigli David Nwaba i bh. reprezentativac Džanan Musa, koji je imao i sedam skokova i tri asistencije, uz solidan šut iz igre (7-15). Ako se po jutru dan poznaje, predstojeća sezona bi mogla donijeti punu afirmaciju našeg košarkaša u najjačoj ligi svijeta.

Centar DeAndre Jordan, koji je ovog ljeta stigao među Netse, zabilježio je 11 poena i osam skokova, dok Kyrie Irving nije ni ulazio u igru.

Na drugoj strani Rafael Hettsheimer bio je najefikasniji sa 26 poena.

Houston Rocketsi su, također u pripremnom susretu, savladali Los Angeles Clipperse, 109:96, uz fenomenalno izdanje Jamesa Hardena (37 poena). Izostali su nastupi velikih pojačanja dvije ekipe, Russella Westbrooka i Kawhija Leonarda.

Indiana Pacersi su slavili nad Sacramento Kingsima nakon produžetka (132:131), sjajan je bio TJ Warren (30 poena).