21.4 C

Musa pružio novu sjajnu partiju, Real poražen od Žalgirisa

Košarkaši Real Madrida upisali su četvrti Euroligaški poraz ove sezone. Kraljevski tim je poražen od Žalgirisa rezultatom 81:72.

Imali smo priliku gledati dosta uzbudljiv meč, prepun preokreta, ali je na kraju Žalgiris uspio prelomiti na svoju stranu i upisati veliku pobjedu.

Litvansku ekipu do pobjede vodio je Evans sa 20 koševa, Ulanovas je dodao 19, dok je Cavanaugh sa nekoliko bitnih poena zaustavio se na 15.

U redovima Kraljevskog tima najefikasniji je bh. reprezentativac Džanan Musa koji je za 30 minuta provedenih na terenu ubacio 22 koša, atome je dodao i 4 skoka i dvije asistencije. Mario Hezonja je dodao 17, dok se Tavares zaustavio na 8 koševa.

Kraljevi su nakon ovog poraza treći na tabeli Eurolige sa omjerom 9:4, dok je Žalgiris 11. sa omjerom 6:7