9 C

Na plivačkom mitingu “Velež kup 2018” maleni Ismail osvojio zlato

Plivački klub Velež Mostar jučer je, u povodu obilježavanja 65 godina od osnivanja, na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu organizirao međunarodni plivački miting “Velež kup 2018”.

Mladi Ismail Zulfić, inače dječak bez ruku, isplivao je svojih 50 metara i osvojio zlatnu medalju.

Na takmičenju je nastupio i zeničanin Borić Amar koji je u seniorskoj kategoriji osvojio dvije zlatne medalje (100,200 m leđno), te jednu srebrenu (50 leđno).

Inače, na mitingu je učestvovalo 28 plivačkih klubova iz BiH, Hrvatske i Srbije s 480 takmičara.