15.2 C

Nadal bez većih problema “ukrotio” nestašnog Kyrgiosa

Rafael Nadal se plasirao u treće kolo Wimbledona nakon što je sa 3:1 (6:3; 3:6; 7:6; 7:6) u setovima pobijedio Nicka Kyrgiosa.

Ovaj meč je privlačio dosta pažnje, a na kraju je odlični i smireni Nadal uspio “ukrotiti” nestašnog Australca i zasluženo se plasirati u narednu rundu.

Rafa je na početku prvog seta napravio break poveo ekspresno sa 3:0 u gameovima te taj set riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Drugi set je bolje započeo Kyrigios koji oduzima servis Špancu te vrlo brzo dolazi do 3:0. Nadal je u sedmom gameu napravio break, ali je australski teniser istom mjerom uzvratio u sljedećem gameu za 5:3. Na svoj servis je bio siguran pa je izjednačio na 1:1.

Preostala dva seta nisu donijela niti jedan break te su odlučena poslije tie-breaka. Oba puta uspješniji je bio Nadal.

Interesantno nu u jednom od setova nije viđena niti jedna break šansa, a Nadal je u tie-brakovima bio bolji sa 7:5, odnosno 7:3.

Naredni protivnik Nadala je Joe-Wilfred Tsonga.